Jak to działa?

DHL Express uruchomi siedem nowych terminali

kurier paczka 1 kg

kurier paczkomaty logoPaczkomaty

od 12,69

Paczkomaty

kurier orlenpaczka logoORLENpaczka

od 7,60

ORLENpaczka


DHL Express uruchomi siedem nowych terminali


Siedem nowych terminali, z których przesyłki kurierskie wysyłane są do klientów, uruchomi w ciągu dwóch lat w Polsce firma DHL Express. Pierwszy z nich ruszył we wtorek w Czechowicach-Dziedzicach (Śląskie). Kolejny, mniejszy, zostanie otwarty za kilka dni w Radomiu, a następny zimą w Wałbrzychu.
Kurierem.pl porównuj ceny i znajdź najtańszego kuriera dla swojej przesyłki » najtańszy kurier « sprawdź
W 2010 r. - jak poinformował we wtorek prezes DHL Express (Poland) Tomasz Buraś - powstaną kolejne cztery terminale. Ich lokalizacji na razie nie podano. Koszt budowy takiego obiektu jest zbliżony do nakładów, poniesionych w Czechowicach-Dziedzicach - tutejszy terminal kosztował ponad 4,7 mln euro.

"Terminal w Czechowicach-Dziedzicach jest pierwszym z siedmiu, jakie powstają w ramach zaplanowanego na lata 2009-2010 cyklu inwestycyjnego. Zdecydowaliśmy o kontynuowaniu programu inwestycji, mimo zauważalnego w tym roku kryzysu" - powiedział PAP prezes.

Dodał, że obszar obsługiwany przez terminal w Czechowicach-Dziedzicach (od Pszczyny po Cieszyn i od Oświęcimia po Żywiecczyznę) należy do nielicznych, gdzie nie widać spowolnienia gospodarczego. W ciągu ostatnich czterech lat liczba przesyłek obsługiwanych tu przez DHL Express wzrosła o przeszło 57 proc. Wzrost widoczny był także w ostatnim roku.

W porównywalnym okresie cały polski rynek dla DHL wzrósł o ok. 40 proc. W ubiegłych latach liczba przesyłek systematycznie rosła, aż do 2009 r., kiedy, z powodu spowolnienia gospodarczego, ustabilizowała się na w miarę stałym poziomie. Firma spodziewa się jednak dalszego wzrostu w przyszłości.

Obecnie DHL Express ma w Polsce 46 obiektów, z czego 43 to terminale logistyczne; pozostałe trzy to sortownie - centra przeładunkowe. Firma sama nie buduje terminali - robią to na jej zamówienie deweloperzy, z którymi spółka podpisuje wieloletnie umowy wynajmu. Nowe terminale zastępują inne w tych samych miastach. Terminali tej klasy co w Czechowicach-Dziedzicach DHL Express ma kilkanaście. Budowa każdego nowego obiektu trwa niespełna pół roku.

DHL Express (Poland) należy do wiodących firm kurierskich w Polsce, swój udział w rynku standardowych przesyłek szacuje na ok. 38 proc. Zatrudnia w Polsce ponad 5 tys. pracowników i kurierów. Na potrzeby obiektu w Czechowicach-Dziedzicach pracuje blisko 100 osób. Terminal może obsłużyć do 11 tys. przesyłek na dobę. Jest w pełni zautomatyzowany.

DHL Express należy do globalnej grupy logistycznej DHL, działającej w ponad 220 krajach. Jest ona częścią Deutsche Post DHL. W ubiegłym roku grupa ta osiągnęła łączny dochód przekraczający 54 mld euro.
zródło: www.onet.pl » dodano:2009-11-09 czytano: 6517 razy.

Podobne artykuły - #DHL

Nowa strona DHL - już wkrótce.

Nowy terminal DHL w Wałbrzychu

Pakiet DHL Express dla sklepów internetowych

Najciekawsze - najczęściej czytane


Tani kurierzy w sieci. ( x41721)

Dzień Darmowej Dostawy 2015 ( x19710)

Ranking firm kurierskich ( x18291)

Opinie o firmach i ich ocena ( x16979)

Kolporter Express zmienił nazwę. ( x12316)

Firmy kurierskie - Raport UOKiK ( x10969)

8 prostych zasad UPS jak ograniczyć zużycie paliwa i emisję spalin ( x9629)

Przesyłki międzynarodowe w GLS ( x8272)

DPD kupuje Siódemkę ( x7475)

Wyślij przesyłkę taniej, bo mniej pilna ( x7115)

Siódemka ułatwia życie użytkownikom serwisu aukcyjnego Allegro ( x7015)

Terminowość poczty, badanie UKE. ( x6972)

Nowa usługa OPEK PACZKA ( x6577)

DHL Express uruchomi siedem nowych terminali ( x6517)

Kurierem.pl z wizytą w Kurjerzy.pl ( x6455)

Siódemka SA zmienia wizerunek ( x6281)

Firmy kurierskie ukarane przez UOKiK ( x6277)

Nowy terminal DHL w Wałbrzychu ( x5862)

Wysyłaj, oszczędzaj i ZARABIAJ 15%. ( x5840)

DPD Polska modernizuje sieć oddziałów ( x5813)