KODY % rabatowe Kurierzy a COVID19 Jak to działa?

Opinie o firmach i ich ocena

kurier paczka 1 kg

kurier ups logoKurier UPS

od 17,36

brokerzy UPS

kurier inpost logoKurier InPost

od 15,20

brokerzy InPost

kurier dpd logoKurier DPD

od 15,50

brokerzy DPD

kurier paczkomaty logoPaczkomaty

od 11,06

Paczkomaty

kurier fedex logoKurier FedEx

od 13,39

brokerzy FedEx

kurier dhl logoKurier DHL

od 16,80

brokerzy DHL

kurier patron logoKurier Patron

od 31,89

brokerzy Patron


Opinie o firmach i ich ocena


Drodzy Użytkownicy,

Od początku funkcjonowania serwisu rozważaliśmy oddanie w Wasze ręce narzędzia, dzięki któremu każdy nasz Użytkownik mógłby wystawić ocenę firmie kurierskiej. Jednocześnie cały czas naszymi podstawowymi zasadami są stuprocentowa obiektywność oraz wiarygodność informacji.
Kurierem.pl porównuj ceny i znajdź najtańszego kuriera dla swojej przesyłki » najtańszy kurier « sprawdź
Dokonując szerszej analizy tego tematu uznaliśmy, że funkcja "ocen" miałaby negatywny wpływ na przejrzystość naszego przekazu, która - poza wspomnianymi wyżej wiarygodnością i obiektywizmem - jest naszym podstawowym priorytetem.

Zbieranie oraz publikowanie ocen nie służy żadnej z naszych podstawowych zasad:

Wiarygodność - nie jest dla nikogo tajemnicą, że wszelkiego rodzaju systemy opinii, ocen, komentarzy itp. bywają potencjalnym polem do kryptoreklamy i bywają wykorzystywane przez samych zainteresowanych, osoby z nimi powiązane lub czerpiące korzyści np. w ramach programów partnerskich. Niejednokrotnie również spotkaliśmy (pisane z tych samych pobudek) opinie negatywne, czasami wręcz nieprawdziwe, a dotyczące firm konkurencyjnych. Administracja Kurierem.pl oczywiście planowała weryfikację oraz możliwość moderacji wpisów, jednak nie uzurpujemy sobie prawa do nieomylności. Tym samym nie moglibyśmy gwarantować stuprocentowej jakości, a niższa - choćby o jeden promil - nas nie satysfakcjonuje.

Obiektywizm - powszechnie znana jest zasada, która mówi, że "jeden niezadowolony Kient poskarży się dwudziestu innym, a tylko jeden na dwudziestu zadowolonych poleci towar/lub usługę innym". Dlatego właśnie większość opinii i komentarzy ma nie tylko charakter negatywny, ale równie często ma charakter mocno emocjonalny i daleki od obiektywizmu.


Przejrzystość i prostota serwisu Kurierem.pl - Naszą podstawową i unikalną funkcją jest Porównywarka Cen, na której opiera się cała idea powstania serwisu - popularyzacja usług kurierskich za pomocą prezentowania atrakcyjnych ofert cenowych. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe zasady, Kurierem.pl pozostaje przy metodzie porównywania, w której cena, jako niepodważalny czynnik obiektywny, pozostaje głównym (obecnie jedynym) kryterium prezentacji ofert.

Kurierem.pl nie wyklucza, że w przyszłości powrócimy do uruchomienia opcji "wystaw opinię". Na chwilę obecną jednak powielanie funkcjonalności, które są popularne i powszechnie dostępne (np. Opineo.pl), a jednocześnie nam zbędne - nie jest naszym priorytetem.

[aktualizacja 2012-04-16]

Po ponad dwóch latach i kolejnej analizie tematu w Kurierem.pl pojawił rankig firm kurierskich. Prezentowane zestawienie zbudowane jest w oparciu o ok. 100 000 ocen i opinii zgromadzonych przez niezależny serwis Opineo.pl. W rankigu umieszczonym w Kurierem.pl prezentowane są tylko opinie dużych firm kurierskich. Rzetelność i wiarygodność opinii składających się na końcowe oceny i rankig, wynikają z profesjonalnych i nieustannie udoskonalanych metod jakimi posluguje się Opineo - największy polski serwis zbierający opinie w internecie.

W imieniu Kurierem.pl
Kamil Kostrzewa


zródło: www.kurierem.pl » dodano:2010-01-12 czytano: 15455 razy.

Podobne artykuły - #KURIEREM

Tani kurierzy w sieci.

Przygotowania kurierów do szczytu paczkowego.

Już wkrótce... nowe Kurierem.pl

Najciekawsze - najczęściej czytane

Tani kurierzy w sieci. ( x39386)

Ranking firm kurierskich ( x16830)

Opinie o firmach i ich ocena ( x15455)

Kolporter Express zmienił nazwę. ( x11198)

Firmy kurierskie - Raport UOKiK ( x10253)