Opinie o firmach i ich ocena

kurier paczka 1 kg

kurier paczkomaty logoPaczkomat®

od 14,50

Paczkomaty

kurier orlenpaczka logoOrlen Paczka

od 10,52

ORLENpaczka


Opinie o firmach i ich ocena


Drodzy Użytkownicy,

Od początku funkcjonowania serwisu rozważaliśmy oddanie w Wasze ręce narzędzia, dzięki któremu każdy nasz Użytkownik mógłby wystawić ocenę firmie kurierskiej. Jednocześnie cały czas naszymi podstawowymi zasadami są stuprocentowa obiektywność oraz wiarygodność informacji.
Kurierem.pl porównuj ceny i znajdź najtańszego kuriera dla swojej przesyłki » najtańszy kurier « sprawdź
Dokonując szerszej analizy tego tematu uznaliśmy, że funkcja "ocen" miałaby negatywny wpływ na przejrzystość naszego przekazu, która - poza wspomnianymi wyżej wiarygodnością i obiektywizmem - jest naszym podstawowym priorytetem.

Zbieranie oraz publikowanie ocen nie służy żadnej z naszych podstawowych zasad:

Wiarygodność - nie jest dla nikogo tajemnicą, że wszelkiego rodzaju systemy opinii, ocen, komentarzy itp. bywają potencjalnym polem do kryptoreklamy i bywają wykorzystywane przez samych zainteresowanych, osoby z nimi powiązane lub czerpiące korzyści np. w ramach programów partnerskich. Niejednokrotnie również spotkaliśmy (pisane z tych samych pobudek) opinie negatywne, czasami wręcz nieprawdziwe, a dotyczące firm konkurencyjnych. Administracja Kurierem.pl oczywiście planowała weryfikację oraz możliwość moderacji wpisów, jednak nie uzurpujemy sobie prawa do nieomylności. Tym samym nie moglibyśmy gwarantować stuprocentowej jakości, a niższa - choćby o jeden promil - nas nie satysfakcjonuje.

Obiektywizm - powszechnie znana jest zasada, która mówi, że "jeden niezadowolony Kient poskarży się dwudziestu innym, a tylko jeden na dwudziestu zadowolonych poleci towar/lub usługę innym". Dlatego właśnie większość opinii i komentarzy ma nie tylko charakter negatywny, ale równie często ma charakter mocno emocjonalny i daleki od obiektywizmu.


Przejrzystość i prostota serwisu Kurierem.pl - Naszą podstawową i unikalną funkcją jest Porównywarka Cen, na której opiera się cała idea powstania serwisu - popularyzacja usług kurierskich za pomocą prezentowania atrakcyjnych ofert cenowych. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe zasady, Kurierem.pl pozostaje przy metodzie porównywania, w której cena, jako niepodważalny czynnik obiektywny, pozostaje głównym (obecnie jedynym) kryterium prezentacji ofert.

Kurierem.pl nie wyklucza, że w przyszłości powrócimy do uruchomienia opcji "wystaw opinię". Na chwilę obecną jednak powielanie funkcjonalności, które są popularne i powszechnie dostępne (np. Opineo.pl), a jednocześnie nam zbędne - nie jest naszym priorytetem.

[aktualizacja 2012-04-16]

Po ponad dwóch latach i kolejnej analizie tematu w Kurierem.pl pojawił rankig firm kurierskich. Prezentowane zestawienie zbudowane jest w oparciu o ok. 100 000 ocen i opinii zgromadzonych przez niezależny serwis Opineo.pl. W rankigu umieszczonym w Kurierem.pl prezentowane są tylko opinie dużych firm kurierskich. Rzetelność i wiarygodność opinii składających się na końcowe oceny i rankig, wynikają z profesjonalnych i nieustannie udoskonalanych metod jakimi posluguje się Opineo - największy polski serwis zbierający opinie w internecie.

W imieniu Kurierem.pl
Kamil Kostrzewa


zródło: www.kurierem.pl » dodano:2010-01-12 czytano: 18470 razy.

Podobne artykuły - #KURIEREM

Tani kurierzy w sieci.

Przygotowania kurierów do szczytu paczkowego.

Już wkrótce... nowe Kurierem.pl

Najciekawsze - najczęściej czytane


Tani kurierzy w sieci. ( x44337)

Dzień Darmowej Dostawy 2015 ( x20248)

Ranking firm kurierskich ( x19220)

Opinie o firmach i ich ocena ( x18470)

Kolporter Express zmienił nazwę. ( x13077)

Firmy kurierskie - Raport UOKiK ( x11635)

8 prostych zasad UPS jak ograniczyć zużycie paliwa i emisję spalin ( x10194)

Przesyłki międzynarodowe w GLS ( x8943)

DPD kupuje Siódemkę ( x8137)

Terminowość poczty, badanie UKE. ( x7916)

Wyślij przesyłkę taniej, bo mniej pilna ( x7721)

Siódemka ułatwia życie użytkownikom serwisu aukcyjnego Allegro ( x7557)

Nowa usługa OPEK PACZKA ( x7242)

DHL Express uruchomi siedem nowych terminali ( x7209)

Siódemka SA zmienia wizerunek ( x7175)

Kurierem.pl z wizytą w Kurjerzy.pl ( x7024)

Firmy kurierskie ukarane przez UOKiK ( x6995)

Fracht morski w Seaoo.com ( x6515)

Nowy terminal DHL w Wałbrzychu ( x6433)

Wysyłaj, oszczędzaj i ZARABIAJ 15%. ( x6368)