Kurierem.pl z wizytą w Kurjerzy.pl

kurier paczka 1 kg

kurier orlenpaczka logoOrlen Paczka

od 10,52

ORLENpaczka

kurier paczkomaty logoPaczkomat®

od 14,50

Paczkomaty


Kurierem.pl z wizytą w Kurjerzy.pl


Podczas minionych wakacji Kurierem.pl skorzystało z zaproszenia i udało się z „roboczą wizytą” do KurJerzy.pl w Gdańsku. Wprawdzie mieliśmy już wcześniej okazję do krótkiego spotkania podczas Targów e-handlu, ale wizyta w siedzibie firmy pozwoliła poznać cały Zespół oraz zobaczyć „od kuchni” jak wygląda praca w jednej z najszybciej rozwijających się firm na polskim rynku brokerów kurierskich. Wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza Klientów, zapraszam do lektury – opisałem zarówno moje, subiektywne wrażenia, ale także udało mi się podpatrzeć i podpytać o kilka spraw bezpośrednio u źródła.
Kurierem.pl porównuj ceny i znajdź najtańszego kuriera dla swojej przesyłki » najtańszy kurier « sprawdź
Przede wszystkim pozytywne wrażenie zrobiła na mnie skala przedsięwzięcia i jego organizacja. Już w pierwszej chwili został obalony mit, przypisywany niektórym brokerom, że są to małe, najwyżej kliku osobowe firmy, w których często ta sama osoba jest jednocześnie prezesem, specjalistą ds. sprzedaży, obsługi klienta i marketingu. Nie w przypadku KurJerzy.pl. Cały zespół liczy 13 osób zaangażowanych w działalność serwisu. Do ich dyspozycji są trzy oddzielne pomieszczenia, w których każda grupa pracowników odpowiedzialna jest za inny odcinek pracy. Po firmie oprowadzają mnie bracia Piotr i Marek, współwłaściciele firmy.

Największe wrażenie – i to nie tylko ze względów „estetycznych”;) – zrobił na mnie Dział Obsługi Klienta. Cztery panie: Dagmara, Sylwia oraz dwie Katarzyny, dbają o najwyższy poziom kontaktów z Klientami. To tutaj udzielana jest doraźna pomoc oraz rozwiązywane są ewentualne problemy Klientów.

KurJerzy - Dział Obsługi Klienta

fot. Dział Obsługi Klienta w trakcie pracyDzięki dobrej organizacji pracy i podziałowi obowiązków, każdy klient może liczyć na to, że wszelkie sprawy trafiają do właściwej i kompetentnej osoby. Więcej szczegółów przybliżyła Dagmara, która pełni rolę lidera grupy:

- Dziennie przyjmujemy około 200 zgłoszeń i zapytań. Większość z nich dotyczy wyceny, odpowiedniego doboru produktu kurierskiego oraz dokonania zmiany w zamówieniu. Ogólnie można powiedzieć, że Nasze działania skupiają się wokół pomocy klientowi na każdym etapie składania zamówienia.
- Osoby korzystające z naszego serwisu mogą kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta poprzez formularz oraz live chat. Czas odpowiedzi w zależności od priorytetu to zazwyczaj 15-30 minut od momentu przyjęcia zgłoszenia. Chociaż niektóre sprawy wymagają od nas więcej czasu i zaangażowania
- podpowiada Sylwia. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych jak powtarzają dziewczyny - Zawsze staramy się pomóc jak najlepiej umiemy, to w końcu nasza praca - dodaje Kasia - Szarą codzienność w pracy biura obsługi od czasu do czasu ubarwiają sami klienci. Jeden z odbiorców naszych usług chciał wysłać za pośrednictwem firmy kurierskiej rybki akwariowe, jednak kurier odmówił przyjęcia przesyłki. Jego podejrzenie wzbudziła woda cieknąca z kartonu.

Nie każdy też wie, że Kur Jerzy ma swojego opiekuna w sieci. Pieczę nad pozytywnym wizerunkiem serwisu pełni z zewnątrz kolejny pracownik z zespołu – Kasia

Po wizycie u dziewczyn przechodzimy do „działu technicznego”. Tu kolejne 4 osoby tworzą sztab programistów i pracują nad zapewnieniem niezakłóconej działalności serwisu, ale także – a może głównie - nad dalszym jego rozwojem.


KurJerzy - Dział Programistycznyfot. Dział ProgramistycznyPrzy tej okazji Piotr zdradza kilka projektów nad którymi obecnie trwają prace:

- Cały czas pracujemy nad rozszerzeniem naszej oferty importu i eksportu przesyłek o kolejne kraje. Poza tym niedługo powinna pojawić się nowa funkcjonalność – powiadomienia sms [już uruchomione – przyp. red.]

Jest też kilka pomysłów, o których – z oczywistych względów - Piotr i Marek nie chcą zbyt dużo mówić… konkurencja nie śpi. Widząc jednak rozgrzane komputery - dobrze, że jest klimatyzacja ;) - naprawdę można spodziewać się ciekawych rzeczy.

Na koniec przechodzimy do „Centrum Dowodzenia”, gdzie swoje stanowiska pracy mają: Marek, Tomasz, Marcin oraz Piotr.


KurJerzy - Pion Zarządzającyfot. Pion zarządzający KurJerzy.plWizerunek Jerzego to zasługa jednego ze współwłaścicieli serwisu Tomasza. Od początku do końca jest on autorem postaci Kura kojarzonej z serwisem oraz wszystkich firmowych grafik. Gdy zapadła decyzja dotycząca nazwy portalu następnym krokiem było wymyślenie i przygotowanie odpowiedniego logo. Wspólnie określiliśmy zarys postaci, którą później naszkicowałem na kartce papieru i przeniosłem do wersji elektronicznej - dodaje Tomek.

Marcin obejmuje stanowisko eksperta do spraw rozwoju serwisu. Opracowuję dokładne schematy działania poszczególnych projektów wdrożeń oraz przygotowuje ich prototypy. Ułatwia to znacznie pracę naszym programistom - tłumaczy Marcin.

Tomasz, Marek oraz Piotr wspólnie podejmują najważniejsze decyzje:

- Wszystkie pomysły jakie zrodzą się w naszych głowach dokładnie analizujemy i ustalamy kolejność ich realizacji. Dzięki konieczności uzyskania większości głosów takie rozwiązanie gwarantuje nam najwyższą trafność w podejmowaniu decyzji. Doskonale dogadujemy się z całym zespołem to dlatego tak dobrze nam się pracuje, a serwis cały czas rozrasta się o nowe rozwiązania. Mamy nadzieję, że klienci dostrzegają jak dużo pracy wkładamy w funkcjonowanie serwisu i ciągłe ulepszanie jego działania. - dodaje Marek

Na koniec kilka pytań:

1) Jak wyglądała firma w momencie startu. Czy rozwija się równolegle serwisem czy od początku założyliście, że będzie sukces i byliście przygotowani na taką skalę działania?

Rozwój serwisu wymusza rozwój firmy dlatego im jesteśmy więksi tym więcej osób opiekuje się naszym projektem. Zaczynaliśmy w minimalnym składzie, aby koszty utrzymania były jak najmniejsze. W miarę rozwoju do firmy dołączały kolejne osoby. W taki sposób zaczyna większość firm. Od początku mieliśmy wyraźnie określony cel, którym było zdobycie prymu na rynku. Udało nam się tego dokonać po około 15 miesiącach. Jest to wynikiem ciężkiej pracy i uporu w działaniu jaką posiada nasz Zespół.

2) Od samego początku postawiliście na jakość. Nie tylko bezpośrednio u Was, ale również pod tym kątem dobieraliście firmy kurierskie do współpracy czyli DHL i UPS. Czy ten wybór sprawdził się?

Czas pokazał, że kierunek, który obraliśmy jest dobry. Współpraca z najlepszymi firmami kurierskimi minimalizuje ilość problemów i zmniejsza nakład naszej pracy. Automatyka, którą wdrażamy w każdym możliwym miejscu przynosi dodatkowe oszczędności czasu. Pozwala nam to zajęcie się sprawami wymagającymi naszej bezpośredniej uwagi.

3) Z tego co wiem nie macie „ambicji żeby być najtańszym” serwisem tylko najlepszym. Widzę też, że rzeczywiście sporo inwestujecie w jakość. Czy z perspektywy pierwszych 18 miesięcy działania możecie powiedzieć, że to słuszna strategia? Czy startując dzisiaj inna byłaby Wasza polityka cenowa?

Jednym w głównych naszych założeń było uzyskanie najwyższej jakości świadczonych usług, nie idzie to jednak bezpośrednio w parze z ceną. Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że był to bardzo dobry kierunek. Klienci, którzy obdarzyli nas zaufaniem otrzymali w zamian maksymalnie uproszczone sposoby realizacji zleceń, narzędzia automatyzacji wysyłki, zwrot pobrań bezpośrednio po otrzymaniu ich od firm kurierskich oraz wiele innych udogodnień. Jako jedyni w kraju dajemy naszym klientom gwarancję satysfakcji. W przypadku nie doręczenia na czas przesyłek z gwarantowanym doręczeniem wypłacamy 150% ich wartości. Śmiało możemy powiedzieć, że startując dzisiaj nasza polityka cenowa byłaby identyczna.

4) Co uważacie za swój największy atut? Co zadecydowało o powodzeniu przedsięwzięcia – w końcu nie byliście pierwszym tego typu serwisem, nie jesteście też najtańsi, a jednak macie bardzo poważną pozycję w branży?

Trudno wskazać największy atut. Wiele czynników przyczyniło się do uzyskania przez nas wysokiej pozycji. Nie spoczywamy na laurach dlatego cały czas pracujemy nad dalszym rozwojem serwisu i rozszerzaniem jego funkcjonalności. O powodzeniu przedsięwzięcia zadecydowała pracowitość i determinacja całego naszego zespołu. Mamy plan, który konsekwentnie wspólnie realizujemy.

5) Po wakacjach czeka Was równie „gorący” okres w pracy. Chyba wszyscy pamiętamy jak rok temu zima sparaliżowała niektóre firmy kurierskie, a w kilku przypadkach również wpłynęła na płynność pracy Brokerów. Jak wyglądają u Was przygotowania do tegorocznego szczytu paczkowego?

Pamiętamy zeszłoroczne święta bardzo dobrze :). Zima sparaliżowała nasz kraj i ucierpiały wszystkie firmy kurierskie. Wynikiem tego były nieuniknione problemy brokerów. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nasi dostawcy pomimo tego uporali się ze wszystkim w najkrótszym możliwym czasie. Tydzień po Nowym Roku wszystkie paczki dotarły na miejsce i problem zniknął. W tym roku przygotowania do świąt już rozpoczęliśmy jednak nie mogę wyjawić w jaki sposób zamierzamy sobie z tym poradzić.

Jak widać, mimo okresu wakacyjnego popularny „Kurczak” pracuje na najwyższych obrotach. Podziwiam determinację… za oknem piękna pogoda, a z siedziby firmy jest zaledwie kilkaset metrów do bardzo ładnej gdańskiej plaży w Jelitkowie. Zapewne to właśnie zaangażowanie i intensywna praca nad każdym z elementów jest właśnie receptą na sukces, bo tak właśnie postrzegam, to co obserwuję w związku z KurJerzy.pl od samego startu, a teraz miałem okazję zobaczyć i potwierdzić to z bliska.

Zespołowi KurJerzy.pl dziękuję za zaproszenie i pokazanie pracy Brokera od wewnątrz. Mam nadzieję, że dzięki temu reportażowi uda się rozwiać kilka stereotypów, które niewątpliwie dotyczą działalności podobnych firm – zwłaszcza przekonania niektórych początkujących w branży, że to bardzo prosta działalność, nie wymagająca żadnego zaangażowania ani poważnej inwestycji. Również wśród Klientów zdarza się spotkać osoby, które widzą działalność brokerską jako lekką, łatwą i przyjemną – być może tak to wygląda z Państwa strony, ale paradoksalnie taki efekt można osiągnąć tylko dzięki dużemu zaangażowaniu energii i środków ze strony firm brokerskich, co do doskonale widać na powyższym przykładzie.


autor: Kamil Kostrzewa - Kurierem.pl

Strona serwisu: www.kurjerzy.pl

zródło: www.kurierem.pl » dodano:2011-09-19 czytano: 7097 razy.

Podobne artykuły - #KURJERZY.PL

Jak stać się dużą platformą brokerską w półtora roku?

Przesyłki Kurierskie w KurJerzy.pl

Wysyłaj, oszczędzaj i ZARABIAJ 15%.

Najciekawsze - najczęściej czytane


Tani kurierzy w sieci. ( x44672)

Dzień Darmowej Dostawy 2015 ( x20334)

Ranking firm kurierskich ( x19553)

Opinie o firmach i ich ocena ( x18677)

Kolporter Express zmienił nazwę. ( x13180)

Firmy kurierskie - Raport UOKiK ( x11749)

8 prostych zasad UPS jak ograniczyć zużycie paliwa i emisję spalin ( x10291)

Przesyłki międzynarodowe w GLS ( x9067)

DPD kupuje Siódemkę ( x8230)

Terminowość poczty, badanie UKE. ( x8059)

Wyślij przesyłkę taniej, bo mniej pilna ( x7813)

Siódemka ułatwia życie użytkownikom serwisu aukcyjnego Allegro ( x7636)

Nowa usługa OPEK PACZKA ( x7348)

DHL Express uruchomi siedem nowych terminali ( x7310)

Siódemka SA zmienia wizerunek ( x7289)

Firmy kurierskie ukarane przez UOKiK ( x7133)

Kurierem.pl z wizytą w Kurjerzy.pl ( x7097)

Fracht morski w Seaoo.com ( x6649)

Nowy terminal DHL w Wałbrzychu ( x6517)

Wysyłaj, oszczędzaj i ZARABIAJ 15%. ( x6452)