Nadanie w Sobotę (poradnik kurierski)

kurier paczka 1 kg

kurier orlenpaczka logoOrlen Paczka

od 10,52

ORLENpaczka

kurier paczkomaty logoPaczkomat®

od 14,50

Paczkomaty

Przejdź do strony głównej i porównaj ceny najlepszych brokerów kurierskich porównywarka cen

Nadanie w Sobotę


sobota • nadanie • odbiór w sobotę • dni wolne


Bywa tak, że z różnych względów chcielibyśmy, aby kurier odebrał przesyłkę w sobotę. Może to być kwestia tego, że w tygodniu nie jesteśmy osiągalni i bardzo trudno jest nam umówić się z kurierem, albo może to być jakieś spóźnione, a jednocześnie bardzo pilne zamówienie naszego klienta lub zamówienie o którym zapomnieliśmy w tygodniu.

Zobacz również: Doręczenie w sobotęFirmy kurierskie oferują takim osobom usługę dodatkową polegającą na odbiorze przesyłki w sobotę.

Uwaga: dostępność tej usługi przeważnie jest ograniczona terytorialnie, analogicznie do ograniczeń dla innych usług terminowych czy dla doręczeń sobotnich. Z reguły możliwość zamówienie kuriera na sobotę mamy tylko w miastach, w których znajdują się lokalne oddziały firmy kurierskiej.

Usługa nadanie w sobotę jest również dostępna w serwisach Brokerów. Jej cena, podobnie jak w firmach kurierskich, to przeważnie 50% ceny usługi podstawowej lub (w innych firmach) stała stawka na poziomie 10-30 PLN.

Przy cenach usług podstawowych na poziomie 17-25 zł brutto (u Brokerów), dodatkowa dopłata rzędu kolejnych 10-20 zł wydaje się więc stosunkowo niewielką - zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi np. expresowa realizacja zamówienia dla naszego klienta, który dokonał zakupu w ostatniej chwili.

Od 23-04-2011 porównywarka Kurierem.pl umożliwia również porównanie cen z uwzględnieniem właśnie nadania w sobotę.

W przeciwieństwie do usługi doręczenie w sobotę, usługę nadania można łączyć z doręczeniem terminowym np. do 12:00. W praktyce nie powinno łączyć się natomiast nadania i doręczenia w sobotę, bo oznaczałoby to doręczenie przesyłki po 7 dniach... jednak technicznie taka usługa jest możliwa do wykonania np. jeżeli zarówno nadawca jak i odbiorca jest osiągalny wyłącznie w sobotę.


Czytano: 112253 razy


Opracowanie własne: Kamil Kostrzewa, Kurierem.pl

Kopiowanie - w całości lub części - bez zgody autora stanowi naruszenie prawa.

Chesz wykorzystać tekst na swojej stronie? Skontatkuj się z Kurierem.pl