Przeprowadzki zagraniczne (poradnik kurierski)

kurier paczka 1 kg

Porównanie cen paczki standardowej 1 kg w serwisach brokerów kurierskich. Najtańsze oferty. Ceny końcowe brutto.


przeprowadzki • transport • • •


Przeprowadzki zagraniczne


Wraz otwarciem rynków pracy w UE dla Polaków, od wielu lat mamy do czynienia z wyjazdami do pracy, m.in. do Anglii, Irlandii, Niemiec, Francji. W wielu przypadkach wyjazdy mają charakter stały i prędzej czy później kończą się decyzją o całkowitej przeprowadzce do innego kraju – lub przeciwnie, po latach spędzonych na emigracji, Polacy decydują się na powrót do Polski wraz ze zgromadzonymi tam przedmiotami.

Taka operacja z reguły nie ogranicza się do kilku przedmiotów, które możemy wysłać kurierem, czy przewieźć we własnym zakresie – nawet z pomocą znajomych. Zwłaszcza, jeżeli miejsce zamieszkania zmienia cała, kilkuosobowa rodzina, mamy do czynienia z prawdziwą przeprowadzką – począwszy od dużej ilości rzeczy osobistych, przedmiotów codziennego użytku, sprzętu TV i AGD, zabawki dzieci, a nierzadko też najpotrzebniejsze czy bardziej wartościowe meble lub inne elementy wyposażenia domów i mieszkań.

W takich sytuacjach, zarówno ze względu na skalę operacji, jak i często okoliczności organizacyjne – np. konieczność przewiezienia wszystkiego w jednym czasie, niemożliwe staje się szukanie okazji i wysyłanie mniejszych partii przedmiotów.

Organizujemy typową przeprowadzkę np. do Anglii.


W tym celu musimy znaleźć przewoźnika, który po pierwsze:

- dysponuje odpowiednio dużym samochodem
- jest dyspozycyjny w pasującym nam terminie
- zaproponuje przystępną cenę.

Wynajem samochodu do przeprowadzki… przy takich odległościach nie jest to najlepszy pomysł. Taki samochód musi przecież pojechać i wrócić, łącznie pokonując kilka tysięcy kilometrów, w dużej mierze po płatnych autostradach, a w przypadku transportu na Wyspy dochodzą jeszcze dodatkowe koszty związane z przeprawą – promem lub tunelem pod kanałem La’Manche. Niezależnie jednak od kierunku – czy to Anglia czy Hiszpania lub nawet bliżej położone Niemcy lub Francja – musimy liczyć się z tym, że sami pokryjemy całkowite koszty przejazdu, a te naprawdę mogą być poważną sumą.

Jak zrobić przeprowadzkę taniej?


Rozwiązaniem może być skorzystanie z transportów łączonych. Czyli znalezienie przewoźnika, który operuje na danej trasie, wykonuje inne zlecenia, ale dysponuje jeszcze odpowiednio dużą, wolną przestrzenią ładunkową. Taki przewoźnik i tak już ma zaplanowany kurs w danym kierunku i musi ponieść związane z nim koszty. Zapewne już ma, albo poszukuje też możliwości innego załadunku w drogę powrotną. Zobacz gdzie znaleźć taki transport

Tym samym nasze zlecenie nie jest jedynym, które musi przewoźnikowi pokryć koszty i dać zarobek. Jeżeli więc pojawi się okazja, aby dobrać dodatkowy ładunek, to z pewnością będzie zainteresowany, ale zaproponuje dużo niższą cenę, i sam przy tym zyska dodatkowy przychód.. Dla nas cena za taki transport będzie stanowiła ułamek całkowitego kosztu jaki musielibyśmy ponieść przy organizacji takiego przewozu transportem wiozącym tylko nasze rzeczy

Czytano: 2343 razy

Opracowanie własne: Kamil Kostrzewa, Kurierem.pl

Kopiowanie w - całości lub części - bez zgody autora stanowi naruszenie prawa.


Transport mebli

Serwis aukcji transportowych:

clicktrans