Jak wysłac paczkę kurierem

baner Kurierem.pl

Tanie i wygodne wysyłanie paczek kurierem

Jak wysłać paczkę?

Odwiedzamy stronę wybranego serwisu kurierskiego i...

1) Wypełniamy formularz wyceny podając dane paczki: waga, wymiary. Możemy też określić (opcjonalnie) usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie paczki lub pobranie,
2) Natychmiast otrzymujemy wycenę paczki i rodzaje usług do wyboru - wybieramy i zatwierdzamy wycenę.
3) Podajemy dane Nadawcy (najczęściej nasze), czyli adres z którego paczka będzie wysyłana.
4) Podajemy dane Odbiorcy, czyli adres, na który paczka ma zostać dostarczona.
5) Sprawdzamy poprawność danych i zatwierdzamy całe zlecenie, po czym zostajemy przekierowani do płatności online (np. PAYU, DotPay, Przelewy24 itp.)
6) Dokonujemy zapłaty (przelew / karta / BLIK) z naszego banku i automatycznie wracamy ponownie na stronę serwisu kurierskiego.
7) Większość platform wysyłek jest tak zintegrowana z systemami płatności elektronicznych, że nasza wpłata automatyczne i natychmiast jest zaksięgowana.
8) W tym momencie otrzymujemy do wydruku list przewozowy / etykietę. Zależnie od systemy danego brokera kurierskiego list przewozowy lub tzw. etykieta jest wysyłana mailem lub do wydruku bezpośrednio ze strony internetowej.

Zamówienie kuriera trwa dosłownie kilka minut i jest bardzo proste i wygodne.


Możliwości jest kilka: Poczta, firmy kurierskie, Paczkomaty lub tanie serwisy Brokerów kurierskich.

Jeszcze do niedawna najpopularniejsze było wysyłanie paczek pocztą. W tym celu należało udać się do placówki pocztowej i nadać paczkę w tzw. okienku - często po krótszym lub dłuższym oczekiwaniu w kolejce.

Osoby, które decydowały się na wysyłkę kurierem miały dwie opcje. Zamówienie kuriera telefoniczne, po czym kurier przyjeżdżał, wypisywał list przewozowy oraz fakturę i pobierał opłatę. Ewentualnie Nadawca mógł sam nadać paczkę w siedzibie firmy kurierskiej.

... tak było kiedyś. Teraz każdy kto ma do wysłania paczkę, zwłaszcza jeżeli jest klientem indywidualnym, czyli tzw. osobą prywatną, może skorzystać z oferty serwisów pośredniczących i ułatwiających zamawianie kuriera.

Taniej u brokera kurierskiego


Kilka lat temu (2007-2008) pojawiły się pierwsze serwisy internetowe tzw. platformy wysyłek. Dzisiaj bardziej popularne określenie to broker lub agent kurierski. Ich największą zaletą jest cena przesyłek - dużo niższa niż bezpośrednio w firmie kurierskiej, a często także niższa niż na poczcie(!). Drugą ich podstawową zaletą jest łatwość z jaką możemy zamówić kuriera - przez internet.

Kurierzy przez internet


Każda platforma wysyłek to przede wszystkim - z punktu widzenia nadawcy / klienta - strona internetowa, która umożliwia szybką wycenę przesyłek i wybór oraz zamówienie kuriera on-line. Jak to wygląda krok po kroku ?

Odwiedzamy stronę wybranego serwisu:

1) Podajemy w formularzu dane dotyczące paczki: waga, wymiary. Określamy w formularzu opcjonalne usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie paczki,
2) Otrzymujemy wycenę paczki i listę dostępnych usług - w przypadku jeżeli jeden broker ma w ofercie usług więcej niż jednej firmy kurierskiej - wybieramy i zatwierdzamy wycenę.
3) Podajemy dane Nadawcy (najczęściej nasze), czyli adres z którego paczka będzie wysyłana.
4) Podajemy dane Odbiorcy, czyli adres, na który paczka ma zostać dostarczona.
5) Sprawdzamy poprawność danych i zatwierdzamy całe zlecenie, po czym zostajemy przekierowani do płatności online
6) Dokonujemy zapłaty (przelew / karta) z naszego banku i automatycznie wracamy ponownie na stronę serwisu kurierskiego.
7) Większość platform wysyłek jest tak zintegrowana z systemami płatności elektronicznych, że nasza wpłata automatyczne i natychmiast jest zaksięgowana
8) W tym momencie otrzymujemy do wydruku list przewozowy. Zależnie od systemy danego brokera kurierskiego list przewozowy lub tzw. etykieta jest wysyłana mailem lub do wydruku bezpośrednio ze strony internetowej.

Całość trwa dosłownie kilka minut podczas których - dzięki korzystaniu z usług brokera kurierskiego - oszczędzasz na każdej paczce średnio kilkadziesiąt złotych.

.
9) Czekamy na kuriera, któremu wręczamy wydrukowany list przewozowy oraz przekazujemy paczkę. List przewozowy powinniśmy wydrukować co najmniej w dwóch egzemplarzach. Na tym drugim uzyskaj podpis kuriera jako potwierdzenie przekazania paczki.

Znajdź kuriera


Wróćmy jeszcze na początek, czyli "odwiedzamy stronę wybranego serwisu"... takich serwisów, platform wysyłek, brokerów kurierskich działa w tej chwili około 100!

Jak więc znaleźć i wybrać tego najlepszego lub najtańszego? Można wpisać w google np. broker kurierski, tani kurier lub najtańszy kurier. Kilka pierwszych stron wyszukiwarki będą to adresy oraz reklamy takich właśnie serwisów.

Jest też opcja wygodniejsza i przede wszystkim dają gwarancję dobrego wyboru. Zamiast zdawać się na ślepy los lub tracić czas na sprawdzanie tego samego w wielu serwisach wystarczy zapamiętać jeden prosty adres: kurierem.pl czyli porównywarka cen paczek. Tu wystarczy wypełnić jeden prosty formularz (dane paczki), aby automatycznie wycenić przesyłkę w kilkudziesięciu najlepszych serwisach brokerów i zostać przekierowanym do najtańszego z nich. Ile możesz zaoszczędzić czasu i pieniędzy dzięki kurierem.pl? O tym możesz przeczytać tutaj: oszczędzaj na przesyłkach kurierskich z Kurierem.pl.

czytano: 308790 razy

baner Kurierem.pl