Jak wysłać rower kurierem

baner Kurierem.pl

Pakowanie roweru do wysyłki kurierem

Podobnie jak w większości innych sytuacji, również rower przeznaczony do wysyłki kurierem najlepiej jest zapakować w karton.

Z racji rozmiaru i kształtu, taki karton będzie trudno kupić, ale warto sprawdzić i zapytać np. w sklepie rowerowym lub markecie - przeważnie będzie można otrzymać właściwe opakowanie za niewielką opłatą, a nawet bezpłatnie.

W wielu przypadkach odpowiedni może okazać się również karton od dużego telewizora, a taki często mamy w piwnicy lub można zapytać w sklepie z telewizorami.

Przy doborze kartonu obowiązują te same zasady, co przy każdej inne przesyłce:

Karton powinien być nieuszkodzony i możliwie sztywny. Jeżeli karton jest używany i posiada jakieś oznaczenia, etykiety, adresy itp. musimy się ich pozbyć - zedrzeć, zakleić lub ewentualnie przekreślić.

Przygotowanie samego roweru do wysyłki:

1) Rower powinien być czysty.

2) Przed włożeniem roweru do kartonu w wielu przypadkach potrzebny będzie demontaż niektórych części. Zwłaszcza tych wystających, które zwiększają jego wymiary i mogą być narażone na uszkodzenie:

a) należy odkręcić pedały,
b) siodełko oraz kierownicę należy poluzować i zsunąć jak najniżej,
c) należy odkręcić akcesoria dodatkowe takie jak lampy, liczniki, dzwonek itd.

3) Zdemontowane akcesoria najlepiej zapakować w mały kartonik lub worek, a na końcu umieścić wewnątrz dużego kartonu z rowerem - w taki sposób aby nie przesuwał się w nim swobodnie.

4) Bardzo ważne jest poluzowanie kierownicy i ustawienie jej wzdłuż ramy. Dzięki temu zmniejszamy rozmiar przesyłki.

5) Ostatnim krokiem jest włożenie tak przygotowanego roweru do kartonu.

Pozostałe zasady dotyczące pakowania roweru do wysyłki kurierem są dokładnie takie same jak przy każdej innej paczce, czyli:

- puste przestrzenie najlepiej wypełnić tzw. wypełniaczem - jego rolę może spełnić papier, np. zmięte gazety.

- należy upewnić się, że żadne z elementów zawartości nie przesuwają się wewnątrz opakowania - jeżeli tak jest, to można użyć taśmy klejącej, aby zabezpieczyć elementy przed przemieszczaniem się,

- całe opakowanie należy porządnie zakleić mocną taśmą klejącą, tak aby uniemożliwić dostęp do zawartości oraz przede wszystkim, aby opakowanie nie uległo uszkodzeniu podczas czynności transportowych.

Ostatnim etapem jest zamówienie kuriera.

Ze względu na duże rozmiary takiej przesyłki z rowerem należy dobrze sprawdzić, która firma przewiezie rower najtaniej. Dla takich gabarytów niektóre z nich nie oferują usług lub oferuję, ale mogą doliczać dopłaty za tzw. przesyłki niestandardowe.

Cena wysyłki roweru może wynosić od kilkunastu do nawet 100 zł - wszystko zależy głównie od tego czy wymiary przesyłki przekroczą wartości standardowe, a te z kolei w każdej firmie są inne. Dlatego przed wyborem kuriera warto sprawdzić cenę takiej paczki w porównywarce cen usług kurierskich - Kurierem.pl. Sprawdzenia ceny najlepiej dokonać już po zapakowaniu roweru, ponieważ w tym przypadku czynnikiem który ma największy wpływ na cenę usługi będą właśnie wymiary i kształt opakowania.

czytano: 146647 razy

baner Kurierem.pl