Jak oszczędzać na wysyłkach kurierskich?

Tomek i Radek na jednej z platform aukcyjnych sprzedają sprzęt komputerowy. Jednym z ważniejszych elementów ich biznesu jest logistyka. Tomek zna adres www.kurierem.pl i korzysta z podpowiedzi porównywarki - Radek nie. Sprawdźmy jaki to ma wpływ na ich finanse: załóżmy, że każdy z nich sprzedał właśnie drukarkę o wartości 550zł. Obaj zapakowali swój towar w oryginalny karton i przystępują do zamówienia kuriera. UWAGA: takie same oszczędności dotyczą również osób prywatnych, nawet jeżeli wysyłają tylko jedną paczkę w roku. Nasi partnerzy nie wmagają umów ani deklaracji liczby wysylek. Tani kurier z Kurierem.pl dostępny jest dla każdego!

Perwszy raz w Kurierem.pl? Zobacz na czym to polega i jak pomagamy realnie zaoszczędzić.

Sposób "tradycyjny" » Radek nie korzysta z Kurierem.pl

zły sposób zamawiania kuriera

1) Musi wykonać conajmniej kilka telefonów do znanych mu dużych firm kurierskich:

[zakładamy, że udało się dodzwonić]

2) "Dzień dobry, mam do wysłania paczkę 3kg, wymiary 70x40x30, chiałbym ubezpieczyć ją na kwotę 550zł. Jaka będzie cena?"

Poproszę numer klienta... Pan nie ma z nami umowy... chwileczkę...

"Cena podstawowa, dopłata za odbiór z adresu prywatnego, dopłata paliwowa i podatek vat..."

"Przykro mi, ale aby skorzystać z naszych usług trzeba podpisać umowę..."

""Przykro nam, ale obsługujemy tylko firmy z umową..."

3 - 10) Taką rozwowę powtarza 8 razy i notuje ceny: 53,04... 52,95... 70,23... 41,92... 42,75... 52,37....

11) Kilkadziesiąt minut i 8 telefonów później, Radek zna już ceny i wydaje(!) mu się, że wie który kurier jest najtańszy i ponownie przystępuje do zamówienia kuriera - DPD za 41,92zł

12) Efekt: koszt 41,92zł + stracona prawie godzina + koszty połączeń telefonicznych

[ceny z dnia 2011-08-13]

wysokie ceny kurierów bezpośrednio

Zamawianie tanich kurierów z Kurierem.pl

zamawianie tanich kurierów

1) Tomek zagląda do zakładki ulubione i wybiera www.kurierem.pl

2) Wpisuje te same dane w formularzu: waga, wymiary, ubezpieczenie. Nadanie i dostawa - adres prywatny, klika porównuje ceny.

3) Ułamek sekundy później: ma gotową wycenę - łącznie do wyboru aż 119 usług od 38 firm!

4) Najtaniej za 17,82zł brutto i to dobrym kurierem - DPD. Ponadto usługi K-EX od 17,88. Wysyłka przez DHL już od 19,86 brutto. Do wyboru ma też UPS od 19,93 i OPEK od 24,53

5) Efekt: Zakładając, że obaj wybrali najtańsze opcje, Tomek zaoszczędził ok. 24zł, a wszystko zajęło mu kilka sekund! Najważniejsze: w obu przypadkach po przesyłkę przychal ten sam kurier DPD.

kurier taniej o 24 złote

Dzięki niższym kosztom wysyłki Tomek może sprzedawać taniej, czyli więcej niż Radek. Dodatkowo zaoszczędzone pieniądze inwestuje w dodatkową promocję swoich aukcji. Sprzedaje jeszcze więcej! Dzięki temu następnym razem sprawdza w Kurierem.pl oferty dla firm i zaczyna wysyłać jeszcze taniej - nawet 9,90 zł netto za paczkę!. Ponownie zwiększa przewagę nad Radkiem, a jego biznes rozwija się jeszcze szybciej niż konkurencja.

ceny tanich kurierów z kurierem.pl