Jak to działa?

Jak zarabiać więcej dzięki przyspieszeniu zwrotu pobrania

kurier paczka 1 kg

kurier paczkomaty logoPaczkomaty

od 12,69

Paczkomaty

kurier orlenpaczka logoORLENpaczka

od 7,60

ORLENpaczka


Jak zarabiać więcej dzięki przyspieszeniu zwrotu pobrania


Czy inwestując 1% wartości pobrania można zwiększyć zysk z 21% do 77% w 37 dni? Oczywiście, że tak. Wystarczy skorzystać z usługi Pobranie Natychmiastowe. Zapraszamy do lektury.
Kurierem.pl porównuj ceny i znajdź najtańszego kuriera dla swojej przesyłki » najtańszy kurier « sprawdź
[artykuł sponsorowany]

AlleKurier.pl udostępnia swoim użytkownikom dwie usługi, które pozwalają skrócić czas oczekiwania na środki pochodzące z przesyłek pobraniowych. Poniżej przedstawiamy symulację, ukazującą jaki wpływ ma czas oczekiwania na pieniądze od klientów w przypadku sprzedawców internetowych.

Dla łatwiejszego zobrazowania sytuacji przyjmijmy uproszczone zasady. Umówmy się, że pan Marek, sprzedawca w swoim sklepie internetowym oferuje pewne produkty. Wartość przesyłek nie przekracza 500 zł. Nasz sprzedawca dysponuje kwotą początkową na towar w wysokości 5000 zł a jego marża wynosi 10%. W naszej analizie nie będziemy brać pod uwagę kosztów związanych z przesyłkami kurierskimi – przyjmijmy, że na ten cel sprzedawca dysponuje odrębnymi środkami. Przyjmijmy jeszcze jedno założenie - całą sumę uzyskaną ze sprzedaży, Pan Marek przeznacza na zakup towaru. Cały towar udaje się sprzedać oraz wysłać do klientów w ciągu jednego dnia. Nasz przedsiębiorca korzysta z firmy kurierskiej DPD za pośrednictwem serwisu allekurier.pl

Przykład 1
Czas zwrotu pobrania zgodny z terminem DPD (10 dni kalendarzowych)


Załóżmy, że pierwszego dnia, w poniedziałek, pan Marek kupuje towar za 5000 zł, który wystawia na sprzedaż w swoim sklepie internetowym. Już następnego dnia towar wartości 5500 zł (marża 10%) udało się sprzedać. W trzecim dniu naszej symulacji towar zostaje wysłany za pobraniem do klientów. Czwartego dnia przesyłki zostają doręczone odbiorcom. Zanim DPD zwróci sprzedawcy kwoty z pobrań upłynie 10 dni roboczych. W tym czasie są dwa weekendy, które dodatkowo wydłużają oczekiwanie na pieniądze. Dopiero w 18 dniu naszej analizy pan Marek otrzymuje środki na konto. Jeszcze tego samego dnia od lokalnego dostawcy przedsiębiorca kupuje towar, który dzień później udaje się sprzedać za 6050 zł. Cały cykl powtarza się od nowa i po kolejnych 19 dniach kalendarzowych, nasz sprzedawca ma z powrotem swoje pieniądze. Od rozpoczęcia symulacji do dwukrotnego obiegu gotówki upłynęło 37 dni kalendarzowych. W porównaniu z pierwszym dniem, pan Marek jest bogatszy o 1050 zł, zatem odnotował 21% zysk.

Przykład 2
Pobranie Natychmiastowe w Allekurier


Założenia drugiej symulacji są podobne. Tym razem jednak pan Marek zdecydował się skorzystać z usługi Pobranie Natychmiastowe. Dzięki tej decyzji, czas oczekiwania na pieniądze z przesyłek pobraniowych został skrócony do następnego dnia (do godziny 11:00) po doręczeniu paczki. Takie rozwiązanie pozwoliło panu Markowi obrócić własnymi pieniędzmi aż sześć razy w ciągu zaledwie 36 dni. W porównaniu do kwoty początkowej, którą dysponował przedsiębiorca pierwszego dnia, zysk wyniósł 3857 zł, zatem aż 77%. Łączny koszt usługi Pobrania Natychmiastowego wyniósł sprzedawcę 474,34 zł, ale możliwość szybszego obracania własnymi pieniędzmi jest zdecydowanie bardziej opłacalne.

Naturalnie zdajemy sobie sprawę, że powyżej opisane sytuacje to przypadki teoretyczne. Różne produkty, sprzedają się w różnej perspektywie czasu. Nie można liczyć, że cały zakupiony towar zostanie sprzedany w ciągu jednego dnia od jego wprowadzenia do sklepu. Nikt też zapewne nie sprzedaje swoich produktów jedynie z płatnością przy odbiorze. Jednak ta mocno uproszczona symulacja ukazuje ogólny mechanizm działania usługi skrócenia czasu zwrotu pobrania.


Serdecznie pozdrawiamy,
serwis AlleKurier.pl

[artykuł sponsorowany]
zródło: allekurier.pl » dodano:2013-04-15 czytano: 3353 razy.

Podobne artykuły - #E-SKLEPY

Obsługa logistyczna sklepów internetowych

Najciekawsze - najczęściej czytane


Tani kurierzy w sieci. ( x41722)

Dzień Darmowej Dostawy 2015 ( x19710)

Ranking firm kurierskich ( x18292)

Opinie o firmach i ich ocena ( x16980)

Kolporter Express zmienił nazwę. ( x12316)

Firmy kurierskie - Raport UOKiK ( x10970)

8 prostych zasad UPS jak ograniczyć zużycie paliwa i emisję spalin ( x9630)

Przesyłki międzynarodowe w GLS ( x8273)

DPD kupuje Siódemkę ( x7475)

Wyślij przesyłkę taniej, bo mniej pilna ( x7115)

Siódemka ułatwia życie użytkownikom serwisu aukcyjnego Allegro ( x7016)

Terminowość poczty, badanie UKE. ( x6974)

Nowa usługa OPEK PACZKA ( x6578)

DHL Express uruchomi siedem nowych terminali ( x6517)

Kurierem.pl z wizytą w Kurjerzy.pl ( x6456)

Siódemka SA zmienia wizerunek ( x6282)

Firmy kurierskie ukarane przez UOKiK ( x6277)

Nowy terminal DHL w Wałbrzychu ( x5863)

Wysyłaj, oszczędzaj i ZARABIAJ 15%. ( x5840)

DPD Polska modernizuje sieć oddziałów ( x5813)