KODY % rabatowe Jak to działa?

Współpraca Kurierem.pl

Dla firm kurierskich i brokerów kurierskich - informacje ogólne

Jakie firmy mogą znaleźć się w porównywarce ?


Kurierem.pl porównuje oferty firm działających na krajowym i międzynarodowym rynku usług kurierskich. Podstawowe warunki jakie muszą zostać spełnione, aby zaprezentować swoją ofertę:

 1. Firma musi prowadzić działalność o zasięgu conajmniej krajowym lub międzynarodowym (na chwilę obecną nie oferujemy porównywania usług lokalnych - takim firmom możemy zaproponować jedynie działania typowo reklamowe)

 2. Usługi muszą być powszechnie dostępne i nie mogą być warunkowane podpisaniem umowy, deklarowaną minimalną liczbą przesyłek nadanych lub wykupieniem abonamentu / pakietu.

 3. W przypadku tzw. brokerów kurierskich dopuszczalny jest jedynie wymóg rejestracji w takim serwisie internetowym, przy czym rejestracja nie może wiązać się z żadnymi opłatami lub zobowiązaniami ilościowymi czy kwotowymi.

 4. Firma / broker bezwzględnie musi udostępniać swoim klientom pełny regulamin oraz pełne cenniki usług, a w przypadku brokerów kurierskich powinna być jawna informacja o tym że serwis jest pośrednikiem oraz o tym, która z firm "tradycyjnych" i w oparciu o jaki jej produkt, faktycznie realizuje zlecenia.

 5. Cenniki i zgodność wycen


 6. Ceny prezentowane w porównywarce bezwzględnie muszą pokrywać się realną ofertą firmy bez uwzględniania jakichkolwiek zniżek, rabatów czy upustów udzielanych na podstawie indywidualnych ustaleń, umów czy wynikających z większej liczby przesyłek. Cena prezentowana w porównywarce musi być dokładnie taką jaką firma pobierze od Klienta "ad hoc" przy wysłaniu np. tylko jednej paczki i niekorzystającego z żadnej specjalnej zniżki czy promocji (wyjątkiem są specjalne promocje dostępne dla wszystkich użytkowników Kurierem.pl). W porównywarce nie prezentujemy ofert sformułowanych np. "cena już od..." - każda wycena dotyczy konkretnej przesyłki z uwzględnieniem wszystkich podanych jej parametrów oraz zawiera wszelkie dopłaty jakie mogą mieć zastosowanie, w szehólności dopłaty paliwowe, dopłaty za adresy prywatne, dopłaty za obsługę niestandardów, usługi dodatkowe i podatek vat.

 7. Dodawanie firm i prezentacja ofert w porównywarce


 8. Wszelkie warunki współpracy ustalane są indywidualnie, na podstawie analizy oferty danej firmy - zwłaszcza jej zakresu oraz cenników.

 9. Pierwszą, podstawową usługą dodawaną do porównywarki jest zawsze usługa/produkt z terminem NextDay. Usługi/produkty z terminem krótszym (do określonej godziny) lub bez gwarancji terminu (np. realizowane jako UPS Standard z planowanym, a nie gwarantowanym terminem), wprowadzamy - w miarę możliwości technicznych - jako usługi kolejne.

 10. Firma / operator zobowiązany jest do informowania Kurierem.pl o każdej zmianie warunków świadczenia usług, w tym w szczególności o zmianach cen, aktualizacji stawki opłaty paliwowej, zmiany w regulaminie oraz zmiany adresów www, do których prowadzą linki wychodzące z www.kurierem.pl.

 11. Kurierem.pl zastrzega sobie prawo odmowy umieszczenia oferty firmy lub umieszczenia wybranej części oferty, w tym także bez podania przyczyny. Na etapie dalszej współpracy Kurierem.pl zastrzega sobie również - w uzasadnionych przypadkach - prawo do całkowitego lub częściowego zawieszenia prezentacji.

Więcej o współpracy l Kontakt   

Dlaczego warto ?


Tu są Klienci firm kurierskich - czyli potencjali Klienci Państwa firmy / serwisu. To tutaj Nadawcy przesyłek szukają firm i ofert spełniających ich oczekiwania - nie tylko cenowe !. Kurierem.pl to nie tylko porównywarka cen, ale również bogate źródło informacji o rynku przesyłek kurierskich oraz największa platforma popularyzacji usług kurierskich.

 

Nasze statystki

 

Niezależne statystyki na bazie danych opracowanych przez Google (Google Analytics), dostarcza SeeTheStats.pl - zobacz nasz profil:

statystyki serwisu

Doświadczenie w branży


To pierwszy i największy serwis tego typu. Kurierem.pl działa od kwietnia 2009 roku, ale podstawą jego działania jest wcześniejsze doświadczenie w branży przesyłek kurierskich. Pomysłodawcą i właściecielem tego serwisu jest Kamil Kostrzewa (zobacz profil zawodowy GoldenLine.pl) - od roku 2000 pracownik m.in. takich firm jak DHL i UPS

Porównaj tanich kurierów