Długie paczki gdzie najtaniej?

Sprawdź ceny przesyłek dłużycowych
Długie paczki kurierem - nawet do 500 cm / 5 metrów


Wysyłam z / do / co / na kiedy


waga

wymiary paczki [cm]

ubezpieczenie

pobranie / COD

opcje nadania:


opcje doręczenia:


opcje kurierów:


+ opcje i usługi dodatkowe ‡

Porównywarka cen kurierów » Znajdź najtańszego kuriera » Dla firm i osób prywatnych

kurier - dłużyce

Tu znajdziesz najtańszego kuriera dla każdej długiej paczki. W Kurierem.pl porównasz ceny usług kurierskich - aktualne oferty firm kurierskich i brokerów.

Dłużyca lub przesyłka dłużycowa

paczka dłużycowa

Sprawdź różnice. Kiedy przesyłka jest paczką dłużycową?

Przesyłki dłużycowe DHL

W ofercie uług kuriera DHL oraz brokerów oferujących usługi DHL - dłużyca to przesyłka pow. 200cm i max. do 400cm długości, których suma wszystkich trzech boków nie jest większa niż 600 cm. Dla takich przesyłek DHL dokonuje wyceny w oparciu o cennik drobnicowy i paletowy, oraz wagę gabarytową (DxSxW/4000) lub wymiarową, gdzie 1 mb. (100cm) długości odpowiada wadze przeliczeniowej 100 kg - np. paczka 350 cm długości podlega wycenie jak paleta o wadze 350 kg.


Reklama

Przesyłki dłużycowe GEIS

Od 01-08-2015 nie świadczy usług przewozu przesyłek dłużycowych (dluższych niż 180cm) - wcześniej dłużyca w K-EX mogła mieć do 300cm długości. Usługa jest jeszcze dostępna u niektórych brokerów oderujących przesyłki K-EX.

Przesyłki dłużycowe DPD

W DPD długość paczki standardowej do 175 cm oraz 250 cm dla paczki niestandardowej. Przesyłki dłużycowe w DPD mogą mieć od 250 do 500cm

Przesyłki dłużycowe FedEx

W usługach FedEx przesyłką dłużycową jest element (paczka) o długości powyżej 200 cm, przy czym suma pozostałych dwóch wymiarów nie przekracza 80 cm oraz o wadze rzeczywistej lub gabarytowej do 70 kg. Maksymalna dopuszczalna długość dłużycy w FedEx to 300 cm.

Przesyłki dłużycowe UPS

Firma kurierska UPS - oraz brokerzy UPS - nie oferują tej usługi. Jenocześnie za pośrednictwem UPS można przesłać jako paczkę niestandardową elementy o długości aż do 270 cm długości. Jeżeli jednocześnie suma długości oraz obwodu nie przekroczy 300 cm (np. 270 x 8 x 7), to będzie obowiązywała zaledwie kilkunastozłotowa dopłata za przesyłkę niesortowalną.

Dłużyce powyżej 5m i inne

Jeżeli Twoje przesyłka jest dłuższa niż 500 cm lub z innych względów nie można jej wysłać kurierem, sugerujemy zapoznać się z ofertą przewozów bezpośrednich. Na przykładzie mebli opisaliśmy tutaj sposób korzystania z takich usług:.

Kurier do przewozu mebli