Ile kosztuje przewiezienie mebli. (poradnik kurierski)

kurier paczka 1 kg

Porównanie cen paczki standardowej 1 kg w serwisach brokerów kurierskich. Najtańsze oferty. Ceny końcowe brutto.


transport mebli • cena • koszty przewozu • •


Ile kosztuje przewiezienie mebli.


Cena transportu w wielu przypadkach jest czynnikiem decydującym - nie tylko o wyborze wykonawcy, ale nawet o opłacalności i racjonalności przewozu. Oczywiście cena w głównej mierze zależna jest od odległości oraz od ilości i wagi przesyłanych przedmiotów.

Wysyłka mebli kurierem


Dla mebli typu "Ikea", czyli takich, które można w prosty sposób rozmontować i spakować w paczki lub palety - ceny przewozu nie różnią się od zwykłych cen dla przesyłek kurierskich i zależą głównie od ilości oraz wagi elementów. Jedynie z racji naturalnych właściwości mebli, tj. waga, wymiary, delikatne elementy, należy liczyć się, że paczki będą ciężkie, duże, czasami o niestandardowym kształcie. Jednak do wyceny takich przesyłek będą stosowane standardowe cenniki firm lub brokerów kurierskich.

Przewóz mebli przewoźnikiem z aukcji transportowychZleć transport mebli lub przeprowadzkę

Tę metodę polecamy przede wszystkim dla mebli większych, takich który nie można rozłożyć, dla mebli o większej wartości - np. dla antyków. Taki przewóz realizowany jest bezpośrednio od Nadawcy do Odbiorcy, a na jego cenę przede wszystkim wpływ ma długość trasy oraz rozmiar, czyli wielkość zajętej powierzchni ładunkowej.

Ceny takich przewozów są z reguły nawet niższe od cen przewozu przesyłki paletowej przez firmę kurierską. Wynika to z tego, że przewoźnik podejmujący się takiego zlecenia i tak ma już zaplanowany przejazd na tej trasie, a nasze zlecenie nie jest jedynym, a jednym z kilku. W ten sposób może on zaproponować naprawdę korzystną cenę - o wiele niższą, niż gdyby do takiego transportu wynająć dedykowanego przewoźnika.

Dodatkową korzyścią jest ograniczenie do minimum procesów załadunku i rozładunku, bo w takim systemie nasze meble podróżują bezpośrednio od wysyłającego do miejsca dostawy i nie są po drodze kilkukrotnie przeładowywane w magazynach, sortowniach, na transporty liniowe i na auta kurierów.

Czytano: 17710 razy

Opracowanie własne: Kamil Kostrzewa, Kurierem.pl

Kopiowanie w - całości lub części - bez zgody autora stanowi naruszenie prawa.


Transport mebli

Serwis aukcji transportowych:

clicktrans