Transport mebli (poradnik kurierski)

kurier paczka 1 kg

Porównanie cen paczki standardowej 1 kg w serwisach brokerów kurierskich. Najtańsze oferty. Ceny końcowe brutto.


meble • przewoźnicy • przeprowadzki • transport •


Transport mebli


Kurier, specjalistyczna firma przeprowadzkowa czy dowolny przewoźnik dysponujący pojazdem, wolnym terminem?

Jaką firmę wybrać do transportu mebli?


Transport mebli na małych odległościach najlepiej zorganizują lokalne firmy transportowe lub typowo przeprowadzkowe. Zwłaszcza te drugie, ze względu na to, że jest to ich specjalizacją i przeważnie oferują również pomoc we wniesieniu i zniesieniu, a także w razie potrzeby dodatkowe zabezpieczenia przewozu przeznaczone właśnie dla mebli.

Nieco inaczej wygląda sprawa, jeżeli musimy przewieźć mebel na większą odległość, zwłaszcza, jeżeli nie jest to cała przeprowadzka, a pojedyncze sztuki – np. łóżko, szafa, stół itp. W takich przypadkach np. dla transportu jednej szafy na odległość kilkuset kilometrów, nie opłaca się wynajmować samochodu, który będzie jechał z tym jednym meblem i wracał pusty. Koszt takiego przewozu przeważnie może być wyższy niż sama wartość np. szafy.

Zobacz gdzie znaleźć przewoźnika i gdzie zlecić transport mebli ?

W takiej sytuacji potrzebujmy znaleźć przewoźnika, który i tak jedzie na tej trasie z innym ładunkiem, ale ma jeszcze wolną przestrzeń w samochodzie. Możliwe też, że ma inne zlecenie, aby odebrać skądś inny ładunek i w jedną stronę i tak jedzie „na pusto” i chętnie podejmie się przewozu, nawet, jeżeli musiałby trochę zboczyć ze swojej pierwotnej trasy.

Takie rozwiązania powoduje, że wszyscy zyskują. Wysyłający nie musi płacić za cały przejazd, a jedynie za część miejsca w samochodzie, a przewoźnik – mimo niższej stawki – i tak korzysta, bo przecież i tak jechałby z innym ładunkiem i częściowo pustą powierzchnią, czyli poniósłby te same koszty, ale nie otrzymałby dodatkowego przychodu.

Czytano: 22242 razy

Opracowanie własne: Kamil Kostrzewa, Kurierem.pl

Kopiowanie w - całości lub części - bez zgody autora stanowi naruszenie prawa.


Transport mebli

Serwis aukcji transportowych:

clicktrans