Przesyłka dłużycowa (poradnik kurierski)

kurier paczka 1 kg

Porównanie cen paczki standardowej 1 kg w serwisach brokerów kurierskich. Najtańsze oferty. Ceny końcowe brutto.


dłużyca • długie paczki • przesyłki dłużycowe • ponadgabaryt • niestandard


Przesyłka dłużycowa


Przesyłki dłużycowe to określenie stosowane dla paczek stosunkowo lekkich, ale długich. Ich długość przekracza wymiary paczki standardowej i niestandardowej.

długie paczki

Przesyłki dłużycowe DHL


W usługach oferowanych przez firmę DHL - oraz brokerów tej firmy - wymiary paczek ustalono następująco:

do 140 cm długości - paczka standardowa
do 200 cm długości - paczka niestandardowa
do 400 cm długości - przesyłka dłużycowa

Tak więc korzystając z usług kuriera DHL (bezpośrednio lub przez brokera kurierskiego), nasza przesyłka będzie dłużycą jeżeli którykolwiek z jej boków będzie dłuższy niż 200cm. Dla usług tej firmy obowiązuje jednocześnie ograniczenie sumy wszystkich boków do 600 cm. Nie ma natomiast ograniczenia co do max. szerokości i wysokości. Wycena dłużycy w DHL odbywa się wg cennika dla palet i drobnicy przy czym waga przesyłki dłużycowej to 100kg za każdy metr bieżący długości - np. dla paczki o długości 250 cm do wyceny przyjmiemy 250kg, a dla paczki 400cm do wyceny przyjmiemy 400kg. Ponadto należy jeszcze ustalić wagę gabarytową, którą w DHL obliczamy za pomocą wzoru waga wymiarowa [kg] = D x S x W / 4000.

Przesyłki dłużycowe FedEx


Wg oferty firmy FedEx: przesyłka dłużycowa jest to element o długości powyżej 200 cm, przy czym suma pozostałych dwóch wymiarów nie przekracza 80 cm oraz o wadze rzeczywistej lub gabarytowej do 70 kg. Maksymalna dopuszczalna długość dłużycy to 300 cm. Wagę gabarytową dla paczek wysyłanych kurierem FedEx obliczamy wg wzoru waga wymiarowa [kg] = D x S x W / 6000.

Przesyłki dłużycowe K-EX


Od 01.08.2015 firma K-EX nie ma w ofercie usług LTL (palety) oraz dłużycy. Wcześniej w firmie tej przesyłkami dłużycowymi były paczki o długości przekraczającej 180 cm, ale nie większej niż 300 cm, których pozostałe boki nie są dłuższe niż 40 cm, a waga rzeczywista do 30kg. Obecnie (październik 2015) usługi dłużycowe K-EX są jeszcze dostępne w ofercie kilku brokerów współpracujących z tą firmą.

Ile kosztuje i gdzie najtaniej przesyłki dłużycowe?


Ceny przesyłek dłużycowych z oferty różnych firm i brokerów kurierskich można porównać w porównywarce Kurierem.pl - w formularzu należy podać wagę takiej paczki oraz jej wymiary. W bazie porównywarki znajdują się oferty dłużycy z serwisów brokerów kurierskich DHL, FedEx, K-EX oraz InPost.

Czytano: 14639 razy

Opracowanie własne: Kamil Kostrzewa, Kurierem.pl

Kopiowanie w - całości lub części - bez zgody autora stanowi naruszenie prawa.


Zamów kuriera

Sponsorem tej porady jest:

zamówkuriera.pl